Opublikowany: śr, Kwi 10th, 2019

W obronie zwierząt

W Jaworze pojawiły się kolorowe plakaty zapraszające na występy cyrkowe. Nie będą to jedynie pokazy zręcznościowe czy występy clownów. W głównej roli wystąpią zwierzęta. To zaniepokoiło miejscowe koło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które zwróciło do burmistrza miasta się z prośbą i apelem o nie wydawanie zezwolenia na planowane wydarzenie.

Apel TOZ pojawił się na stronie FB Towarzystwa. Z oficjalnym pismem do Urzędu Miasta posłano kuriera. Internetowy post jest chętnie udostępniany. Z godziny na godzinę zyskuje coraz większą popularność i uznanie. TOZ powołując się na swoją misję argumentuje, że stoi na straży działań na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, poszanowania ich, objęcia ochroną, otaczania opieką, a także kształtowania właściwego stosunku do nich.

– Takie sytuacje, gdzie rozrywką, szczególnie dla dzieci mają być pokazy cyrkowe, w których uczestniczą zwierzęta, wywołuje w nas ogromne oburzenie i chcemy przeciwdziałać tego typu działaniom (…) Dlatego apelujemy do Burmistrza Miasta Jawora o nie wydawanie zezwoleń na organizowanie pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt w naszym mieście i jednocześnie dziękujemy za zrozumienie naszych racji i potrzeb zwierząt – piszą obrońcy zwierząt. Oznaczony w poście burmistrz Emilian Bera póki co nie odniósł się do prośby. Nie udostępnił też apelu, którego jest adresatem na swoim profilu.

– Wierzmy, że Miasto Jawor, dzięki empatii Gospodarza Miasta zakaże pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt, co bez wątpienia spotka się z ogromnym poparciem społecznym, zarówno miłośników zwierząt, jak i pozostałych osób, którzy choć nie manifestują głośno swojej wrażliwości, to dobro zwierząt też leży im na sercu – takimi słowami kończy się apel TOZ, pod którym podpisał się zarząd Towarzystwa, wolontariusze i jaworzanie. Cyrk swoją wizytę w mieście przewiduje na Os. Przyrzecze 12 kwietnia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..