Opublikowany: wt, Mar 28th, 2017

W Grochowicach bawią się i uczą

zielarskie (10)„Życie w zagrodzie” – pod takim hasłem odbywają się warsztaty edukacyjne w Grochowicach, gmina Kotla. Uczestnikami zajęć są najmłodsi mieszkańcy, pod okiem opiekunów. Tym razem były to zabawy ceramiczne i zielarskie. Spotkanie pn. „Będę zielarzem” poprowadziła Karolina Popławska, instruktor-wychowawca. 

– Była to duża frajda zarówno dla dzieci, jak ich rodziców i opiekunów – mówi koordynator projektu Barbara Kobiela. – Dzieci mogą zapoznać się z niektórymi elementami życia w zagrodzie, a także miło spędzić czas ze swoimi rodzicami. Kolejne warsztaty to zapoznanie dzieci z sekretnym życiem pszczół, wizyta w stadninie koni oraz u „kozuchy kłamczuchy”. Na koniec zaplanowany jest piknik rodzinny.

Projekt “Życie w zagrodzie” potrwa do czerwca i realizowany jest przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój. W zajęciach biorą dzieci z Grochowic w wieku od 2 do 8 lat. Pierwsze z nich odbyły się w lutym w Wiejskim Domu Kultury. Były to ceramiczne warsztaty interaktywne „Zabawa z gliną”, a poprowadziła je Katarzyna Sieradzka z Pracowni Ceramiki w Głogowie.

AceramikaNa realizację projektu stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Fundacji BGK w programie „Na dobry początek!”. Pomagają też: Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Grochowicach, a także Zespół Folklorystyczny „Grochowiczanki” oraz StajniąArcturus w Grochowicach.

UR/FOT. UG KOTLA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..