Uwaga, upały! Ostrzeżenie drugiego stopnia

IMGW prognozuje, że od dziś przez kilka najbliższych dni temperatura na terenie naszego regionu będzie wynosić nawet 32 stopnie Celsjusza. Meteorolodzy zalecają dużą ostrożność i apelują, byśmy unikali długiego przebywania na słońcu.

W związku z prognozowanymi upałami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie drugiego stopnia. Dotyczy one powiatów: głogowskiego, jaworskiego, legnickiego, lubińskiego, polkowickiego i złotoryjskiego. Jak zapowiadają specjaliści, już dziś, aż do czwartku, 29 sierpnia, temperatura na terenie naszego regionu ma wynosić od 30 do 32 stopni Celsjusza, natomiast w nocy – od 17 do 20 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacują na 85 proc.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić zjawiska meteorologiczne powodujące zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Zalecana jest duża ostrożność, a także śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. W takich sytuacjach specjaliści przypominają, byśmy dostosowali swoje plany do warunków pogodowych. Nie powinniśmy zatem spędzać zbyt wiele czasu poza domem, szczególnie w słońcu i pić dużo wody.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Borek pisze:

    Czyli Kaski Gredys nie bedzie tym razem przy wjezdzie, chętniej jak zawsze, za gorąco…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..