Uwaga! Niewybuchy można znaleźć wszędzie   

Dwukrotnie złotoryjscy policjanci zabezpieczali miejsca, w których znaleziono pociski artyleryjskie, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Niewybuchy zostały znalezione w miniony weekend na terenie powiatu złotoryjskiego.

– Jak się okazuje, pozostałości z czasów II wojny światowej można odnaleźć wszędzie, podczas prac budowlanych i rolnych czy prac ogródkowych na posesji – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi. – Tym razem wybuchowe znalezisko w piątkowe popołudnie ujawnił właściciel posesji na terenie Wilkowa. Podczas prac budowlanych zauważył pocisk, o czym natychmiast powiadomił odpowiednie służby.

Następnego dnia mieszkańcy Podolan znaleźli kolejny niewybuch. W pobliżu jest budynek mieszkalny, ewakuowano dwie osoby.

W obu sytuacjach powiadomiono jednostkę wojskową w Bolesławcu. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego policjanci zabezpieczali miejsca, w których znajdowały się niewybuchy. Pociski zostały przewiezione na poligon i zneutralizowane.

Policja przypomina o tym, aby każde podobne znalezisko zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. I natychmiast zawiadomić odpowiednie służby.

Fot. KPP Złotoryja

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..