Uwaga, kierowcy! Rusza remont Leszczyńskiej

Zgodnie z zapowiedziami legnickich urzędników, dziś, 16 sierpnia, rozpoczną się pierwsze prace w ramach remontu ul. Leszczyńskiej. Jak już informowaliśmy, dla kierowców oznacza to konieczność korzystania tylko z jednej jezdni.

Prace mają ruszyć już dziś, przez co jezdnia wschodnia ul. Leszczyńskiej (w kierunku Lubina), na odcinku od skrzyżowania z ul. Ścinawską do Prusa, zostanie zamknięta. Kierowcy nie będą też mogli korzystać z odcinka ul. Ścinawskiej.

Remont Leszczyńskiej w legnickim magistracie zapowiadano od dawna, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ. Jakie zadanie będzie musiał zrealizować wykonawca, firma Budrim, który wygrał przetarg, oferując koszt ok. 3,52 mln zł?

– Zakres inwestycji obejmuje: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Leszczyńskiej i Prusa – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Dodaj komentarz

*

code