Opublikowany: czw, Sie 30th, 2018

Utrudnienia na Leszczyńskiej

Fot. UM Legnica

Trwa remont ul. Leszczyńskiej w Legnicy, co z pewnością odczuli już kierowcy, szczególnie ci zmierzający w stronę Lubina lub wjeżdżający od jego strony do nadkaczawskiego miasta. Wschodnia jezdnia wciąż jest zamknięta, budowlańcy zdjęli już z niej warstwę asfaltu.

Przypomnijmy, że prace przy Leszczyńskiej ruszyły 16 sierpnia. W ramach przebudowy odcinka drogi wyjazdowej z Legnicy wykonawca, firma Budrim, musi zrealizować szereg zadań. Co znalazło się na liście prac?

– Zakres inwestycji obejmuje: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Leszczyńskiej i Prusa – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Zgodnie z rozstrzygnięciami w ramach przetargu na przebudowę ul. Leszczyńskiej, wykonawca zrealizuje ją za ok. 3,5 mln zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..