Uszkodził auto i znieważył policjantów  

Policjant z głogowskiej komendy wracał po służbie do domu, gdy zobaczył, jak mężczyzna kierujący autem osobowym, podczas cofania, uszkodził inny pojazd i odjechał. Funkcjonariusz ruszył za nim. Wezwał też patrol.

– Do zdarzenia doszło na osiedlu Kopernika w ostatni weekend, w godzinach wieczornych – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Policjant z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, funkcjonariusz z siedmioletnim stażem służby wracał do domu. Na osiedlowej uliczce zauważył manewr cofania samochodem peugeot. W jego trakcie pojazd uderzył w inny zaparkowany samochód i spowodował uszkodzenia. Kierowca spokojnie odjechał w inne miejsce i usiłował tam pozostawić pojazd. Został zablokowany i zatrzymany przez policjanta.

Funkcjonariusza szybko wsparli koledzy z patrolu. Okazało się, że 68-letni kierowca peugeota jest nietrzeźwy i ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

– Był agresywny, groził policjantom i znieważył ich używając wulgaryzmów – dodaje Bogdan Kaleta.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za znieważenie funkcjonariuszy i kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie wymierza też kierowcy nawiązkę w wysokości 5000 złotych. Do tego dojdzie jeszcze utrata uprawnień do kierowania.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..