URODZIŁY SIĘ JAKO PIERWSZE W TYM ROKU

Parka owieczek olkuskich przyszła na świat w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Urocze maluchy na razie pozostają z mamą, ale już za kilka tygodni będzie można je podziwiać w zagrodzie dostępnej dla odwiedzających. To pierwsze narodziny w tym roku. Niebawem kolejne gatunki doczekają się potomstwa.

Pierwsze w tym roku maluchy przyszły na świat 18 marca. Kolejne, tego samego gatunku, pojawią się już niebawem. Owca olkuska to bardzo plenna rasa, więc ciąże mnogie nie są rzadkością. Zdarza się, że jedna samica jednorazowo wydaje na świat od 4 do 6 młodych.

– Maluchy są razem z mama. Karmione są mlekiem, ale w pierwszych dniach zaczynają naśladować zachowanie dorosłych samic i podskubują zielonkę na wybiegu, jedzą też siano – dodaje Agata Bończak.

Żywy inwentarz w lubińskim zoo za kilka miesięcy wzbogaci się także o kolejny, nieco większy gatunek. Po roku od wizyty męskiego przedstawiciela alpak, niejakiego Szampana, na swoje potomstwo czeka także mama alpaka. Maluch przyjdzie na świat w okolicach wakacji.

więcej w materiale wideo:

 

 

Dodaj komentarz

*

code