Uratowali 15-latkę, która chciała się zabić

Zażyła sporą ilość leków i popiła je napojami energetycznymi. Następnie poszła do lasu, gdzie chciała ze sobą skończyć. Jej plan prawdopodobnie doszedłby do skutku, gdyby nie natychmiastowa reakcja lubińskich policjantów, którzy uratowali życie 15-latce. Dziewczyna ma się już dobrze, a funkcjonariusze za swoją wzorową postawę zostali nagrodzeni.

Starsi  sierżanci Kamil Szczotka i st. sierż. Hubert Woch w godzinach popołudniowych zostali skierowani przez dyżurnego lubińskiej komendy w rejon parku Leśnego w Lubinie, gdzie młoda lubinianka zamierzała odebrać sobie życie.

– Na miejscu pomimo braku lokalizacji, w trakcie dynamicznego patrolu pieszego terenów leśnych, funkcjonariusze odnaleźli adresatkę interwencji. Z 15-letnią dziewczyną był utrudniony kontakt, traciła ona przytomność. Policjanci ustalili, że nieletnia zażyła jakieś tabletki, które popiła napojami energetycznymi – relacjonuje aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Stróże prawa w pierwszej kolejności próbowali wywołać odruchy wymiotne u desperatki, jednak to nie przyniosło rezultatu. Cała sytuacja rozgrywała się w trudno dostępnym miejscu w lesie. Problem z namierzeniem mundurowych i 15-latki miał również wezwany na pomoc zespół pogotowia ratunkowego. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł więc na drogę główną, gdzie wskazał najbliższe miejsce dojazdu dla pogotowia, zaś drugi na rękach transportował mdlejącą dziewczynę.

Dzięki zdecydowanej i profesjonalnej postawie obydwu służb nastolatka szybko znalazła się w szpitalu, gdzie otrzymała niezbędną pomoc medyczną. – Dziewczyna ma się dobrze i jej życiu już nic nie zagraża. Swoje zachowanie tłumaczyła problemami osobistymi. O całej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny w Lubinie – dodaje Pawlik.

Za wzorową postawę, zaangażowanie i działania zmierzające do ratowania życia ludzkiego komendant lubińskiej policji podinspektor dr Joanna Cichla wyróżniła funkcjonariuszy listem gratulacyjnym i nagrodą finansową.

Dodaj komentarz