Upadło legnickie biuro podróży. Setki turystów utknęły za granicą

Biuro Millenium Travel International (MTI) z Legnicy jest niewypłacalne. Za granicą na powrót do kraju czeka ponad 300 jego klientów.

Oświadczenie o niewypłacalności MTI złożyło wczoraj. Finansowe problemy sprawiły, że spółka nie jest w stanie wywiązać się z umów, które zawarła ze swoimi klientami i kooperantami. Nie może zapewnić pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju oraz zapewnić im zwrotu pieniędzy, jakie już zapłacili za imprezę turystyczną. Teraz urzędnicy muszą pomóc wrócić do domu turystom, którzy utknęli w Grecji, Bułgarii i Albanii.

– W związku z zaistniałą sytuacją Marszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. podjęli niezbędne działania mające na celu zapewnienie kontynuacji pobytów oraz planowanego powrotu podróżnych do kraju – informuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Bankructwo biura oznacza, że nie dojdą do skutku też żadne imprezy turystyczne, które były planowane od 21 września.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego jest w trakcie przygotowywania instrukcji zgłaszania roszczeń przez Klientów, która zostanie opublikowana na stronie internetowej www.millennium.travel niezwłocznie po jej otrzymaniu

– czytamy na stronie internetowej biura.

Millenium Travel International Sp. z o.o. wpisane było do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych od 7 marca 2011 r. Wcześniej, od 2007 r., spółka działała jako Millennium Travel International Co. LTD w Londynie. W tej chwili zarząd spółki przygotowuje się do złożenia wniosku o ogłoszenie jej upadłości.

Dodaj komentarz

*

code