Unia zapłaci za sprzęt ratujący życie

Niebawem na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitali Specjalistycznym w Legnicy trafi sprzęt wart prawie pół mln zł. Przedstawiciele lecznicy podkreślają, że nowe urządzenia są niezbędne w akcja ratowania życia, szczególnie, gdy dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia.

Dokładnie 490 tys. zł ma kosztować sprzęt, który niebawem trafi na legnicki SOR. Znaczną część tej sumy, bo 415 tys. zł, placówka pozyska w ramach unijnego dofinansowania. Co konkretnie trafi na legnicki SOR? To sprzęt służacy do ratowania życia i zdrowia dzieci: cztery kardiomonitory, defibrylator, dwa respiratory, aparat USG, sześć pomp infuzyjnych, dwa aparaty do podgrzewania płynów infuzyjnych, dwa aparaty do szybkiego przetaczania płynów, cztery pulsometry i zestaw do trudnej intubacji.

– To sprzęt nowej generacji, który w doskonały sposób uzupełni nasze wyposażenie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – wyjaśnia Andrzej Hap, zastępca dyrektora szpitala do spraw lecznictwa. – Jest on niezbędny w bezpośrednich akcjach ratowania życia i zdrowia, a zwłaszcza w sytuacjach kiedy dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia. Niezbędne przy tym są nowe kardiomonitory, defibrylator i pulsoksymetry – wylicza.

W sprawnej ocenie stanu zdrowia ratowanej osoby pomoże nowoczesne USG, umożliwiające szybką diagnostykę FAST – podkreślają lekarze. Pozostały sprzęt wspomoże pracę zespołu reanimującego.

Dodaj komentarz

*

code