Jest umowa. Będzie wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

W ramach Programu „Opieki Wytchnieniowej” edycja 2019, Powiat Polkowicki otrzymał dofinansowanie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Sięga ono do 80 proc. kosztów całego zadania. Na jego realizację władze powiatu podpisały umowę z Fundacją Eudajmonia.

Celem programu jest udzielenie wsparcia osobom, które na co dzień opiekują się osobami z niepełnosprawnościami. Polega na odciążeniu opiekunów np. poprzez zastąpienie ich w codziennych czynnościach, pomoc prawną, specjalistyczną czy terapeutyczną.

– Powiat Polkowicki pozyskał środki w ramach Modułu III, który obejmuje właśnie świadczenie usług na rzecz dzieci, ich opiekunów i członków rodzin osób z niepełnosprawnościami, polegających na specjalistycznym poradnictwie oraz wsparciu w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki – mówi wicestarosta Krzysztof Nester. – Jesteśmy jednym z dwóch powiatów w naszym województwie, któremu udało się pozyskać środki na realizację usług z zakresu opieki „wytchnieniowej”.

Wykonawcą tego zadania, wybranym w konkursie, będzie Fundacja Eudajmonia z Polkowic. Umowę podpisał jej prezes Grzegorz Jucewicz.

Jak zapowiada wicestarosta, jest to program pilotażowy, który „zapowiada szereg działań powiatu polkowickiego w sferze realizacji szeroko rozumianej polityki społecznej”.

Fot. Powiat Polkowicki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..