Opublikowany: pon, Paź 21st, 2019

Ukrywał 900 porcji metamfetaminy

Nawet 12 lat za kratami może spędzić 40-latek, w którego mieszkaniu policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze udowodnili mu też, że wcześniej sprzedał ok. 1 tys. porcji metamfetaminy.

Na trop 40-latka wpadli legniccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Podejrzewali mężczyznę o posiadanie narkotyków i handel nimi. Informacje potwierdziły się, gdy weszli do jego mieszkania. Mężczyzna trzymał w nim elektroniczną wagę i metamfetaminę, z której można było uzyskać blisko 900 porcji handlowych.

– W wyniku pracy z zatrzymanym funkcjonariusze udowodnili mu, że w krótkich odstępach czasu, udzielił około 1000 porcji handlowych metamfetaminy innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – informuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

W trakcie przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzuty, m.in. posiadania i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz udzielenia tego narkotyku innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu za to kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

– Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje sierż. szt. Tersa.

40-latek niebawem stanie przed sądem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..