Ukrainiec z podrobionym litewskim dowodem

Nasz kraj opuści niebawem 42-letni obywatel Ukrainy, którego funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali z podrobionym dowodem tożsamości. Mężczyzna otrzymał również zakaz wjazdu do strefy Schengen na najbliższe pół roku.

Funkcjonariusze legnickiej placówki straży granicznej natknęli się na mężczyznę patrolując autostradę A4. Okazało się, że za kierownicą auta, które zatrzymali do kontroli siedział 42-letni obywatel Ukrainy.

– W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemiec jest w posiadaniu litewskiego dowodu osobistego wystawionego na zupełnie inne dane. W wyniku szczegółowej weryfikacji autentyczności dokumentu stwierdzono, iż jest on w całości podrobiony na wzór oryginalnego. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany – relacjonuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Jakiej? Będzie musiał zapłacić grzywnę w wys. 3,5 tys. zł. Na tym jednak nie koniec. Komendant PSG w Legnicy wydał wobec niego decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP. Ukrainiec ma na to 15 dni. W decyzji zawarto również zakaz wjazdu na teren krajów strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Dodaj komentarz

*

code