Ukraińcy pracowali bez pozwolenia

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Legnicy przyjrzeli się jednej z małopolskich firm budowlanych, która zatrudnia obywateli Ukrainy przy pracach remontowych w gminie Kostomłoty. Jak się okazało, czterech z nich pracowało niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kontrola pograniczników dotyczyła legalności zatrudnienia Ukraińców w firmie budowlanej. Jak się okazało, czterech z nich, w wieku 23-55 lat, pracowało bez pozwolenia. Przedsiębiorca nie zatroszczył sie natomiast, by ich praca była legalna.

– Za niezgodne z prawem wykonywanie pracy każdy z cudzoziemców ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł. Dodatkowo Komendant Placówki SG w Legnicy zobowiązał ich do wyjazdu z Polski w określonym terminie oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium Polski i innych państw Schengen przez okres 1 roku – Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec firmy, która zatrudniała obywateli Ukrainy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Pracodawcy grozi grzywna nawet do 30 tys. zł.

Dodaj komentarz