Opublikowany: czw, Gru 12th, 2019

Uczniowie z lubińskiej podstawówki w roli Mikołaja

Dzieci z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Dominika Savo w Lubinie wcieliły się w rolę św. Mikołaja. Uczniowie trzech klas przygotowali paczki dla potrzebujących rodzin.

To druga edycja akcji charytatywnej organizowanej przez uczniów salezjańskiej podstawówki.

– Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wytypowaliśmy kilka rodzin, które są w trudnej sytuacji. Dzieci w ciągu kilku dni potrafiły się doskonale zorganizować. Uczniowie klas IV, V i VI pozbierali środki czystości, koce, kołdry, przybory szkolne i zapakowały je z wielką radością. Mimo że te rodziny nie prosiły o słodycze czy zabawki, to również takie przedmioty znalazły się wśród prezentów – mówi Edyta Granda-Pahuta, organizatorka akcji oraz mama jednego z uczniów.

Dzieci zaangażowały się w projekt i przez cały czas towarzyszyło im hasło „Pomagam, bo pomaganie jest fajne”.

– Uczniowie dodatkowo zebrali pieniądze, dzięki czemu w sumie udało się pomóc w sumie 7 rodzinom. Mam nadzieję, że w kolejne lata będą obfite w tego typu akcje – dodaje Granda.

W akcji wzięło udział około 50 uczniów.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..