Uczniowie byli zachwyceni (FOTO)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Serbach mogli dziś popływać z wielorybem w oceanie, zagrać na wirtualnym dywanie lub zaprogramować robota. W szkole odbył się Regionalny Festiwal Kodowania.

Lokalny Klub Kodowania działa w Szkole Podstawowej w Serbach od roku. W tym roku szkoła pozyskała pieniądze, dzięki którym udało się kupić roboty i zorganizować, pierwszy na Dolnym Śląsku, Regionalny Festiwal Kodowania.

– Szkoła uczestniczy w projekcie Lokalne Kluby Kodowania i systematycznie raz w tygodniu odbywają się u nas zajęcia z kodowania i programowania. Natomiast taki festiwal to jest pierwsze wydarzenie, nie tylko w naszej szkole, ale także w województwie – mówi Mateusz Krasicki, dyrektor biblioteki w SP w Serbach.

Dzieci i młodzież mogli dowiedzieć się wszystkiego o dronach, robotach, programowaniu, zagrać na wirtualnym dywanie lub przenieść się do wirtualnej rzeczywistości.

– Można za pomocą najnowocześniejszej technologii przenieść się do innego świata. Możliwości jest sporo. Można postrzelać z łuku, polecieć w kosmos czy cały świat pozwiedzać  – opowiada Krzysztof Pogroszewski z Imaginarium we Wrocławiu.

–  Było tak fajnie, że aż brak mi słów – mówi uczeń szkoły, który pływał z wielorybem w wirtualnej rzeczywistości.

Można było też się sporo dowiedzieć.

– To jest bardzo ciekawe. Dowiedziałem się na przykład jak płynie prąd – mówi szóstoklasista ze szkoły w Serbach.

Warsztaty kodowania wspierają lokalne władze. Roboty już wkrótce mają trafić do wszystkich szkół na terenie gminy

– Gmina zakupiła dziesięć robotów o wartości pięciu tysięcy złotych. Sfinansowaliśmy również warsztaty wirtualnej rzeczywistości. Chcę, żeby nasze dzieci mogły uczyć się nowych technologii – mówi Joanna Gniewosz, wójt gminy Głogów

Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że zapoczątkowany w tym roku festiwal będzie kontynuowany.

Dodaj komentarz