Uciekł z łupem, a po drodze zgubił telefon

Sprawca włamał się do altany ogrodowej, z której ukradł narzędzia ogrodnicze oraz felgi aluminiowe i stalowe. Szybko wpadł, bo na miejscu zgubił telefon komórkowy.

Do włamania do altany ogrodowej doszło kilka dni temu na terenie Góry.

– Sprawca po zerwaniu kłódek wszedł do środka i zabrał felgi oraz narzędzia ogrodnicze – informuje podkom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy KPP w Górze. – Złodziej musiał się spieszyć, bo na miejscu zostawił swój telefon komórkowy.

Policjanci szybko ustalili właściciela telefonu i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Góra.

– Złodziej tłumaczył, iż wiedział, że w trakcie kradzieży zgubił swój aparat – dodaje Agnieszka Połczyk. – Wrócił po niego na miejsce, jednak nie mógł go odnaleźć.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Policjanci udowodnili mu też inną kradzież, do której doszło na początku maja na jednej z prywatnych posesji w gminie Góra. 33-latek ukradł wtedy piłę i kosę spalinową o wartości 500 złotych. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. KPP Góra

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..