Trwa sprzątanie po Sabinie

Od poniedziałku jaworscy strażacy odnotowali kilkanaście interwencji związanych z orkanem Sabina. Wichura uszkodziła wiele dachów, tablic ogłoszeniowych czy bilbordów. Czasem sytuacje stwarzały zagrożenie dla mieszkańców. Tak było m.in. przy ul. Wieniawskiego, gdzie złamała się konstrukcja metalowego bilbordu reklamowego.

Strażacy przy pomocy sprzętu pneumatycznego wycieli elementy i przenieśli w bezpieczne miejsce. Podczas prac okazało się, że sporych rozmiarów plansza wykonana jest… ze znaków drogowych.

Naklejona reklama zasłaniała tablice z nazwami miejscowości i drogowskazami. W jaki sposób znaki znalazły się w posiadaniu firmy reklamowej? Z naszych informacji wynika, że właściciele skupów złomu mają obowiązek zgłaszać odpowiedzialnym organom, jeśli do placówek trafiają przedmioty należące m.in. do służb drogowych. Niewykluczone, że firma reklamowa nabyła znaki w sposób legalny. Możliwe, że jest powiązana z producentem znaków i wykorzystała zbyteczne materiały. Faktem jest, że wszystkie elementy bilbordu zniknęły z miejsca w ciągu kilku godzin.

Dodaj komentarz

*

code