Trwa remont w legnickim szpitalu

Fot. szpital.legnica.pl

Ok. 9,5 mln zł pochłoną prace w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Obecnie trwa przebudowa pomieszczeń na potrzeby przychodni specjalistycznych.

Prace w legnickiej lecznicy ruszyły jesienią ub. r. W ramach pierwszego etapu roboty trwają na parterze południowo-wschodniego narożnika kompleksu – od strony ul. Iwaszkiewicza (budynek 1H oraz 1C).

– Pierwszy etap robót na parterze szpitala powoli dobiega końca. Po gruntownej przebudowie wnętrza prowadzone są prace wykończeniowe – wygładzanie ścian, układanie wykładzin podłogowych, instalacja armatury sanitarnej, instalacji elektrycznej oraz inne – informuje Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy WSS w Legnicy. – Warto podkreślić, że do nowego kompleksu zostanie przeniesiona również nocna pomoc lekarska, która będzie zlokalizowana tuż pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Dzięki temu w poważniejszych przypadkach można będzie z przychodni dostać się od razu nową windą po dalszą pomoc do SOR – dodaje.

Kolejna faza prac ma się rozpocząć na przełomie lutego i marca. Zmienią się wtedy pomieszczenia w budynku 1D, gdzie dziś działają przychodnie oraz rejestracja. Dotychczasowe przechodnie zostaną przeniesione, o czym pacjenci już są informowani. W nowych pomieszczeniach zostaną utworzone cztery przychodnie: neurologiczna, laryngologiczna, diabetologiczna i ginekologiczno-położnicza.

– Dzięki tej ostatniej chcielibyśmy na bazie doświadczeń z opieki kardiologicznej uruchomić koordynowaną opiekę nad matką od chwili zajścia w ciążę po narodziny i dalsze życie dziecka – obejmujące szczepienia, profilaktykę wad postawy dziecka, opiekę kardiologa dziecięcego itd. – podkreśla Andrzej Hap, zastępca dyrektora szpitala do spraw lecznictwa.

Jak informują przedstawiciele szpitala, wartość całego projektu „Utworzenie koordynowanej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy” wynosi ok. 9,5 mln zł. W kwocie tej wkład własny szpitala wynosi prawie 3 mln zł, natomiast pozostałą część wynoszącą 6,5 mln zł placówka pozyskała ze środków unijnych.

Dodaj komentarz

*

code