Troje nastolatków uwięzionych na pękającej tafli lodu (FOTO, WIDEO)

Stali na zamarzniętym stawie i bali się wyjść na brzeg, ponieważ przy samym pomoście lód zaczął pękać. Na szczęście grupę wystraszonych nastolatków zauważył przejeżdżający obok akwenu kierowca, który natychmiast o wszystkim poinformował policję…

Dyżurny jaworskiej komendy policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kilku chłopcach bawiących się zamarzniętym stawie w pobliżu miejscowości Lipa. Zgłoszenie to przekazał jeden z kierowców przejeżdżających obok tego zbiornika, zaniepokojony zaobserwowaną sytuacją. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol z komisariatu w Bolkowie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zauważyli trzech nastolatków, którzy mieli problemy z opuszczeniem stawu. Część tafli lodu prowadząca do drewnianego pomostu była bowiem spękana. Dodatkowo przy samym pomoście, przez który dzieci chciały wyjść na brzeg, lód również zaczął pękać. Mundurowi pomogli spanikowanym i bezradnym chłopcom wyjść bezpiecznie na brzeg. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Paszowice w wieku 10 i 14 lat oraz 15-letni mieszkaniec gminy Bolków.

Chwilę później cała przemarznięta trójka znalazła schronienie w policyjnym radiowozie, po czym został przewieziona do swoich miejsc zamieszkania i przekazana rodzicom. Nie obyło się jednak bez przestrogi ze strony funkcjonariuszy odnośnie właściwego nadzoru nad pociechami oraz wybierania bezpiecznych miejsc do zabawy. – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Chociaż ta historia zakończyła się przysłowiowym „happy endem” nie zawsze tak musi być. – Apelujemy do wszystkich korzystających z uroków zimy o ostrożność i rozwagę. Pokrywy lodowe zbiorników wodnych bywają zdradliwe, zwłaszcza, gdy przychodzą cieplejsze dni. Mimo, że przy brzegach lód wydaje się gruby, to kilka kroków dalej  może być już bardzo cienki i kruchy. Pamiętajmy, że szczególnie niebezpieczne są miejsca w pobliżu ujścia rzek i kanałów, nurtów rzek, ujęć wody, mostów i pomostów, ponieważ zwykle tafla jest tam cieńsza – przestrzega kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Jaworscy policjanci przypominają również, że najbezpieczniejsza zabawa odbywa się na lodowiskach lub ślizgawkach nadzorowanych i stworzonych specjalnie w tym celu.

.

Materiał wideo:

Fot. KPP w Jaworze

 

Dodaj komentarz