Trio włamywaczy skończy w więzieniu

Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wspólnie okradali mieszkania i obiekty gospodarcze w Legnicy oraz w okolicach Lubina. Jeden z nich okazał się dodatkowo poszukiwany. Całej trójce grozi długa odsiadka.

Zatrzymanie wspólników to efekt pracy operacyjnej funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Mężczyźni okazali się mieszkańcami powiatu legnickiego w wieku od 37 do 41 l.

– Funkcjonariusze przedstawili już zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem, za które teraz odpowiedzą przed sądem, ponadto najmłodszy z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu – informuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Mężczyźni okradali mieszkania i obiekty gospodarcze. Ich łupem padały głównie elektronarzędzia, ale też m.in. samochód osobowy. Straty, jakie spowodowali to ok. 50 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych przedmiotów.

– Jeden z mężczyzn został objęty dozorem policji, drugi został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, natomiast trzeci z zatrzymanych dodatkowo okazał się poszukiwanym celem odbycia kary w zakładzie karnym – dodaje sierż. szt. Tersa.

Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi teraz nawet 10-letni pobyt za kratami. Jeden z nich będzie odpowiadał za przestępstwo w warunkach recydywy, przez co odsiadka może się wydłużyć do 15 lat.

Dodaj komentarz