Tragiczny pożar mieszkania przy ul. Dąbrowskiego (WIDEO)

Tuż po północy do jaworskiego Stanowiska Kierowania JRG wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ul. Dąbrowskiego. Na miejsce natychmiast udały się zastępy strażaków. Ogień wydostawał się z okien na czwartym piętrze.

Strażacy, którzy pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia od razu wezwali wsparcie. Dojechały zastępy z okolicznych jednostek OSP oraz dwa zastępy z JRG Legnica. Pożar był zaawansowany, ogień wydostawał się przez okna z czwartego piętra bloku. Wielu mieszkańców samodzielnie opuściło budynek, innych – w tym osoby niepełnosprawne – ewakuowali strażacy. Zastępy, które weszły do płonących pomieszczeń zastali tam leżące ciało mężczyzny. Obecni na miejscu medycy stwierdzili zgon pogorzelca. Wielu spośród 26 ewakuowanych udało się do znajomych i rodzin, pozostałym gmina zapewniła nocleg. Policjanci w obecności prokurator rejonowej zabezpieczyli blok, który będzie nadzorowany przez funkcjonariuszy do czasu wykonania niezbędnych czynności.
– Na ten moment nie możemy stwierdzić przyczyny powstania pożaru – powiedział nam na miejscu dowodzący akcją Tomasz Kita z Jaworskiej JRG. W tej kwestii wypowie się biegły z zakresu pożarnictwa. Akcja strażaków zakończyła się po godz. 2:30 w nocy.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code