Opublikowany: pt, Sty 24th, 2020

Tragedia na drodze! Dwie osoby zginęły na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano w okolicach Kawic (powiat legnicki). Na miejscu zginęły dwie osoby. Na czas działań służb ratunkowych droga krajowa nr 94 jest całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazdy.

Do zdarzenia doszło tuż po godz. 7 pomiędzy Kawicami a Mazurowicami. – Kierowca osobowego audi, jadąc w kierunku Prochowic, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i bokiem auta uderzył w samochód ciężarowy marki Mercedes. W wyniku tego oba pojazdy wpadły do przydrożnego rowu. Niestety śmierć na miejscu poniósł kierowca i pasażer audi – relacjonuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Według nieoficjalnych informacji ofiarami wypadku są mężczyźni, mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego.

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Trwa również wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia. W tym celu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora.

Droga krajowa nr 94 jest całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazdy, dla osób jadących w kierunku Legnicy  przez Środę Śląską, natomiast dla podróżujących w kierunku Wrocławia przez Lubiąż drogą wojewódzką nr 338. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. – Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na śliskiej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Apelujemy również do pieszych o wzmożoną ostrożność na drodze – apeluje rzeczniczka legnickiej policji.

Fot. OSP Prochowice via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..