Opublikowany: śr, Lis 20th, 2019

Trafi za kraty przez rutynową kontrolę

Fot. ilustracyjna

To miała być rutynowa kontrola, jednak dla kierowcy zatrzymanego przez policjantów z legnickiej drogówki okazała się zgubna. Niebawem mężczyzna trafi za kraty, a odsiadka może trwać nawet przeszło pięć lat. Dlaczego?

Funkcjonariusze patrolowali miasto, gdy zauważyli osobowe audi, które prowadził młody mężczyzna. Postanowili zatrzymać go do kontroli i szybko okazało się, że decyzja była słuszna.

– Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez sąd. To jednak nie koniec problemów młodego kierowcy, gdyż okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu, celem odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności – relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, niebawem zmieni miejsce pobytu na zakład karny. Jak przypominają legniccy stróże prawa, za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi nawet pięcioletnia odsiadka.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..