W tej szkole stawiają na czytanie dzieciom

Głośne czytanie ma wiele zalet, m.in. rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz uczy aktywnego słuchania. Dlatego też w Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzono w wyjątkowy sposób. Najmłodszym uczniom książki czytali specjalnie zaproszeni z tej okazji goście.

W Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie do czytania przykłada się dużą wagę i rok rocznie obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pierwszy raz jednak czytanie książek odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie spotkali się wszyscy uczniowie klas 1-3.

Uczymy dzieci aktywnego słuchania. Podoba im się to. W naszej szkole czytamy dzieciom nie tylko w ramach tego ogólnopolskiego dnia, ale również w ramach lekcji czy zajęć pozalekcyjnych zwłaszcza tym maluchom w klasach 1-3 – informuje Barbara Koreń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania połączono z rocznicą 133. urodzin Janiny Porazińskiej, polskiej poetki i prozaiczki, która swoją twórczość szczególnie poświęciła literaturze dziecięcej.

Nasi zaproszeni goście będą czytać utwór pani Janiny Porazińskiej pod tytułem „Pamiętnik Czarnego Noska” – mówi Monika Dorożyńska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

Czytanie książek to nie tylko wspaniały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Płynie z tego wiele korzyści dla jego rozwoju.

Pobudza wyobraźnię dzieci, wzbogaca słownictwo. Dzięki głośnemu czytaniu możemy też sprawdzić czy dzieci rozumieją to, co przed chwilą przeczytały – dodaje Dorożyńska.

W tym roku w Głośnym Czytaniu w Szkole Podstawowej nr 14 poza nauczycielami wzięli udział: przewodnicząca rady powiatu lubińskiego Jadwiga Musiał oraz radny rady miejskiej w Lubinie Marian Węgrzynowski. Uczniowie zaprezentowali również krótki występ artystyczny nawiązujący do życia Janiny Porazińskiej.

Dodaj komentarz