Opublikowany: czw, Wrz 26th, 2019

Po tej randce 17-latek stanie przed sądem

Nie wiadomo co dokładnie zdenerwowało 17-latka, ale tuż po spotkaniu ze swoją sympatią chłopak postanowił wyładować gniew na drewnianej ławce. Kopiąc spowodował straty na ponad 550 zł. Niebawem odpowie przed sądem jako osoba dorosła.

Zarówno do spotkania z koleżanką, jak i do późniejszego aktu wandalizmu doszło w Prochowicach. 17-latek kilkukrotnie kopnął ławkę, łamiąc jej drewnianą konstrukcję, po czym oddalił się z miejsca.

– Zaalarmowani o zniszczeniu mienia policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Wandalem okazał się być mieszkaniec gminy Prochowice, który niespełna dwa tygodnie przed zdarzeniem ukończył 17-lat, więc zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowiadać będzie przed sądem jako osoba dorosła – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

17-latkowi za zniszczenie mienia grozi teraz nawet pięcioletnia odsiadka. Będzie także musiał naprawić szkodę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..