Tego jeszcze nie grali, czyli muzyka na mieście

Muzyka klasyczna towarzyszyła dzisiaj polkowiczanom w najmniej spodziewanych miejscach. Artyści wyruszyli w miasto, aby towarzyszyć mieszkańcom w drodze do lekarza czy w trakcie zakupów. Wszystko to dzięki specjalnej akcji pod nazwą Muzyka na mieście.

Zaskoczenie to słowo klucz w przypadku tego przedsięwzięcia. Właśnie takie uczucie najczęściej malowało się na twarzach polkowiczan, którzy natchnęli się na dźwięki muzyki klasycznej w nietypowych miejscach.

– Jesteśmy po pierwszym koncercie przed Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Pierwsze wrażenia były cudowne. Seniorzy, którzy przyszli do przychodni, mieli okazję posłuchać muzyki klasycznej. Dla części osób było to totalnie zdziwienie – mówi Daniel Horoszczak z Fundacji Kulturolubni.

Kwartet smyczkowy z Wrocławia grał w środę w jeszcze trzech innych lokalizacjach. Między innymi na targowisku miejskim, gdzie w rytm znanych utworów muzyki poważnej, mieszkańcy mogli dokonywać zakupów. Przechodzący polkowiczanie nie kryli zaskoczenia i chwalili talent muzyków.

Finałem będzie koncert, który zostanie nagrany i odtworzony online. Uliczne granie ma zachęcić mieszkańców do tego, aby go wysłuchali. Za nim jednak koncert się odbędzie, muzycy jeszcze dwukrotnie zaskoczą swoją obecnością na polkowickich ulicach. Cała akcja jest inicjatywą fundacji kulturolubni, która pozyskała na ten cel środki z Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

*

code