Teatr z formułą dobra (WIDEO)

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy łączy siły z Hospicjum „Formuła dobra”, które pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Tego trudu nie da się przecenić. Cieszy zatem, że już niebawem swój wkład w działalność stowarzyszenia będą mieć członkowie nadkaczawskiej trupy.

Sztuka potrafi wyciągać z największych opresji, także w sensie dosłownym. Cieszy zatem, choć nie dziwi, że szef legnickiego teatru z miejsca przystał na propozycję współpracy z dolnośląskim hospicjum.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

„Formuła dobra” dociera tam, gdzie rodziny dopiero oswajają się z wieściami o nieuleczalnej chorobie wyczekiwanego przez nie potomka, ale i domów, w których mogą wesprzeć narodzone już dziecko i jego najbliższych.

Współpraca z Teatrem Modrzejewskiej może przybrać wiele form. Partnerzy zaczęli od wzajemnego promowania w mediach społecznościowych, ale to tylko pierwsze kroki. – Pomysłów jest sporo. O konkretach opowiemy niebawem – zaznacza Jacek Głomb.

Wrocławskie hospicjum „Formuła dobra” działa dzięki pieniądzom z Narodowego Funduszu Zdrowia i darowiznom od życzliwych osób. W ciągu kilku lat zdążyło otworzyć oddziały w pięciu miastach. Pod opieką lekarzy, pielęgniarek, psychologów, rehabilitantów i wolontariuszy jest dziś ponad 130 małych pacjentów.

Dodaj komentarz

*

code