Teatr Letni odzyskuje dawny blask

Fot. UM Legnica

Trwa przebudowa Teatru Letniego na Centrum Witelona. Budowlańcy wyburzają właśnie tzw. przybudówki na zapleczu budynku. Plac budowy jest też ogradzany od frontu. Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w 2021 r.

W ramach pierwszej części tego zadania, które wykona firma Architekton, nieruchomość zostanie przebudowana, wraz z pracami adaptacyjnymi, w tym budową chodników czy przebudową drogi na zewnątrz. Koszt to ponad 20 mln zł.

– Docelowo CKNiE Witelona będzie nowocześnie wyposażone, np. w wyświetlacz kulisty, lunety, interaktywne eksponaty z zakresu mechaniki, robotyki, astronomii oraz fizyki, repliki statków kosmicznych, infokioski, drukarki 3d, produkty multimedialne i inne. Powstaną sale: wystawowa, filmowa, muzyczna i teatralna – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

– Centrum Witelona będzie promować wśród młodzieży kierunki kształcenia, ważne dla rozwoju miasta i regionu oraz edukować odwiedzających z zakresu najnowszych osiągnięć nauki i techniki – wyjaśnia Tadeusz Krzakowski. – Placówka ma być również miejscem łączącym kulturę, naukę i edukację. Miejscem spotkań ludzi o innowacyjnym i twórczym spojrzeniu na świat, także ludzi nauki i biznesu.

Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęła się pod koniec 2018 roku. Miasto na jej realizację zabiegało o dofinansowanie unijne – bezskutecznie.

Dodaj komentarz

*

code