Opublikowany: czw, Sty 9th, 2020

Na Tarninowie jaśniej i oszczędniej

Kilkanaście energooszczędnych i nowoczesnych latarni pojawiło się przy ul. Oświęcimskiej i św. Elżbiety w Legnicy. Jak donoszą miejscowi urzędnicy, niebawem nowe oświetlenie będzie można zauważyć też przy ulicach Kolbego i Okrzei.

Montażem nowych latarni na Tarninowie zajęła się wyłoniona w ramach przetargu firma Izobet, oferując usługi za nieco ponad 226 tys. zł. Oświetlenie nawiązuje stylistyką do zabytkowej architektury dzielnicy.

Z kolei firma Jarotel kończy już montaż 30 latarni przy Kolbego, od Złotoryjskiej do Wojska Polskiego, oraz Okrzei – od Grunwaldzkiej do Andersa. Wartość inwestycji to ok. 267 tys. zł.

– Dotychczas na Tarninowie zamontowaliśmy ok. 250 nowych, stylizowanych latarni. Obecnie przygotowujemy się do realizacji podobnych projektów w innych częściach miasta – wylicza Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

Montaż nowoczesnego oświetlenia ulicznego to kolejny etap tego zadania na dzielnicy Tarninów. W ostatnich latach latarnie zainstalowano przy Korfantego, Łukasińskiego, Roosevelta, Mickiewicza, Chłapowskiego i Traugutta.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..