Tak będzie wyglądać siedziba Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Fot. Wizualizacja LSM
Fot. Wizualizacja LSM

2,5 mln zł unijnego dofinansowania trafiło do Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej na modernizację jej siedziby. W ramach prac budynek zostanie wyposażony w windę, zmieni się też jego oblicze.

Unijne dofinansowanie LSM pozyskała w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Kwota ok. 2,5 mln zł ma pokryć część prac przy dokończeniu rozpoczętej termomodernizacji budynku, a także dobudowania windy dla osób niepełnosprawnych i starszych. Jak przekonują przedstawiciele spółdzielni, pieniądze pozwolą też unowocześnić systemy: grzewczy i wentylacji oraz wyposażyć nieruchomość w panele fotowoltaiczne. Ostatnim udogodnieniem, które odczują lokatorzy budynków pod zarządem LSM, będzie utworzenie Centrum Obsługi Mieszkańca.

Ile w sumie ma kosztować modernizacja? Tego pracownicy największej legnickiej spółdzielni nie podają, nie zakończyli jeszcze bowiem procedury przetargowej. Wiadomo natomiast, że prace mają ruszyć już pod koniec trzeciego kwartału br. Potrwają do jesieni 2018 r.

Dodaj komentarz