Ta szkoła ma już 55 lat!

Zmienił się budynek, zmienił się system nauczania, ale uczniowie się nie zmienili – takimi słowami dyrektor Zespołu Szkól nr 2 w Lubinie Artur Pastuch podsumował 55-lecie szkoły. W placówce ten dzień obchodzono w wyjątkowy sposób. Była audycja radiowa, pamiątkowe zdjęcie, wspominki, konkurs wiedzy na temat patrona szkoły, sadzenie tulipanów oraz wyjątkowe stoisko z pierogami.

55-lecie Zespołu Szkól nr 2 w Lubinie placówka obchodziła w wyjątkowy sposób. Dla uczniów przygotowano mnóstwo atrakcji.

Wszystko zaczęło się od audycji radiowej. Potem bieg imienia Wyżykowskiego, wystawy, prezentacje, prelekcję. Masa rzeczy, która spotkała się z zainteresowaniem uczniów – wylicza Artur Pastuch, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie.

Wszystkie klasy obejrzały prezentację o Janie Wyżykowskim, było wspólne zdjęcie. Za chwilę również część młodzieży wyjdzie pod pomnik Jana Wyżykowskiego, inne grupy będą w tym czasie sadzić napis 55-lecie Zespołu Szkół nr 2 z tulipanów więc na wiosnę warto przyjść do nas, bo rozkwitniemy – informuje Renata Zujewicz, nauczyciel w Zespole Szkól nr 2 w Lubinie.

Uczniowie przygotowali również stoisko z pierogami ruskimi. Nieprzypadkowo. Było to bowiem jedno z ulubionych dań patrona szkoły – Jana Wyżykowskiego.

Za każdym razem jak tu przyjeżdżał, nawet jak już większość czasu spędzał w Warszawie, to mieszkał u państwa Lelickich. To jest rodzina, która go gościła. I zawsze Jan Wyżykowski mówił do pani Lelickiej „To co? Już teraz będziemy lepić pierogi?”. On kochał pierogi, dlatego też nie można wyobrazić obchodów dnia patrona bez tego dania – dodaje Renata Zujewicz.

Poza tym dla uczniów przygotowano również sportową rywalizację. Chłopcy i dziewczęta pobiegli w biegu imienia Jana Wyżykowskiego.

– Chodziło nam o zachęcenie młodzieży do aktywnego uprawiania sporu oraz aktywnego, zdrowego trybu życia – przekonuje, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie.

55-lecie szkoły było okazją do podsumowań i wspomnień. Szkoła została powołana do życia w 1966 roku. Szkoła kształciła w systemie dziennym i zaocznym. W placówce odbywały się również kursy dla osób pracujących. Szkoła była alternatywą dla kierunków związanych głównie z górnictwem. Rozwijały się kierunku związane z handlem i usługami. Placówka wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę, ale jak podkreślają nauczyciele, zmieniło się wszystko poza uczniami. Obecnie w szkole uczy się 1105 uczniów. Wszystkich pracowników jest natomiast 120 osób, a klas 37.

Dodaj komentarz