Szkoły skracają lekcje z powodu upałów

Nie 45, a 30 minut – tyle spędzą dziś na każdej lekcji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy. Decyzję tę dyrekcja podjęła z powodu prognozowanych upałów. Ile placówek pójdzie w jej ślady?

W związku z prognozowaną na przyszły tydzień falą upałów, po zdiagnozowaniu temperatur panujących w budynku szkolnym w dniach 5 i 6 czerwca 2019, od dnia 10.06.2019r. do odwołania, w Szkole Podstawowej nr 9 skraca się czas trwania lekcji z 45 minut do 30 minut. Długość przerw pozostaje bez zmian. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczący się na drugą zmianę przychodzą do szkoły na godzinę wyznaczoną przez wychowawcę.

Również, w związku z przewidywanymi wysokimi temperaturami, zwracam się z prośbą do rodziców, aby w miarę możliwości nie wysyłali dzieci do świetlicy i przyprowadzali je jedynie na zajęcia lekcyjne.

– informuje Katarzyna Hornicka, dyrektor SP nr 9 w Legnicy.

Legniccy urzędnicy zbierają właśnie informacje na temat pozostałych placówek w Legnicy, których uczniowie spędzą w ławkach nie trzy, a dwa kwadranse. Jak usłyszeliśmy, pełna lista szkół będzie znana przed południem.

Dodaj komentarz

*

code