Opublikowany: śr, Mar 18th, 2020

Szkoła z sercem odpowiedziała na apel medyków

Jednym z kierunków kształcenia jaworskiej szkoły Medyk jest projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych. Słuchacze i absolwenci odpowiedzieli na apel służb sanitarnych, zakasali rękawy i szyją maseczki ochronne. Wkrótce trafią do szpitali w Jaworze, Legnicy i Lubinie. Do akcji przyłączyli się dolnośląscy przedsiębiorcy.

Nazwa placówki „Szkoła z sercem” jest nieprzypadkowa. Mimo zawieszenia zajęć słuchacze chcieli aktywnie spędzać czas w domu. Z aprobatą i entuzjazmem przyjęto inicjatywę dyrektora szkoły, Doroty Subocz z prośbą o pomoc medykom. Na profilu społecznościowym szkoły czytamy: – słuchaczki II semestru kierunku Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych na czele z Ewą Adamus i nauczycielami, postanowiły dołączyć się do akcji i uszyć maseczki wspierając tym samym jednostki medyczne i szpitale. Z wdzięcznością będziemy dopingować ich działania i informować na bieżąco o kolejnych przedsięwzięciach. Zapraszamy pozostałe semestry do włączenia się w akcję.

– Do inicjatywy przyłączyły się nie tylko obecni słuchacze, ale też nasi absolwenci. Maseczki szyjemy w domach wg jednego wzoru. Zgłosił się do nas wolontariusz, który koordynuje odbiór. Od jednej z firm dostaliśmy ogromną rolkę medycznej flizeliny. Inna firma bezpłatnie i szybko pocięła nam materiał na odpowiednie kawałki – powiedziała nam nie kryjąc wzruszenia dyrektor Subocz.

Maseczki będą wielokrotnego użytku z wymiennymi wkładami. Przed ich wykorzystaniem zostaną odpowiednio zdezynfekowane w szpitalach.

fot. Medyk Jawor

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..