Szkoła przegrała w sądzie z nauczycielką (WIDEO)

Legnicka szkoła chciała oszczędzić na wynagrodzeniach, za błąd zapłacili już podatnicy. Wyrok w sprawie nauczycielki Zespołu Placówek Specjalnych otwiera drogę jej kolegom i koleżankom, którzy już zapowiedzieli, że będą domagać się zaległych pieniędzy. Jeśli przed sądem – tylko koszty procesowe mogą przekroczyć kwotę 100 tys. zł.

Sprawa sięga przejścia szkół na zdalny tryb nauczania, wymuszony przez pandemię wirusa Covid-19. Dyrekcja Zespołu Placówek Specjalnych zdecydowała, że nauczyciele stracą dodatek za pracę w warunkach trudnych i uciążliwych. To spotkało się z protestem jednej z wychowawczyń ZPS.

Sporem zajął się sąd pracy, a gdy przyznał rację nauczycielce – sąd drugiej instancji utrzymał wyrok w mocy. Na początku tego tygodnia Żaneta Kirej odebrała zaległe 5 tys. zł, do wysokości odebranego jej dodatku należało bowiem doliczyć blisko roczne odsetki. Legniczanka, choć dowiodła swego, wcale nie emanuje radością.

Zwycięstwo Żanety Kirej ma ogromne znaczenie dla wszystkich jej kolegów i koleżanek z Zespołu Placówek Specjalnych. Jak usłyszeliśmy od samych zainteresowanych, na zaległe wynagrodzenie oczekuje dziś przeszło 100 nauczycieli. Zapowiadają, że – jeśli zajdzie taka potrzeba – podejmą dokładnie takie same kroki.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz