Opublikowany: śr, Maj 9th, 2018

Szkoła Mistrzostwa Sportowego to już nie tylko liceum

Zaczęli od szkolenia starszych uczniów, teraz chcą też trenować młodszych – Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Lubinie od nowego roku szkolnego stanie się zespołem szkół. Będzie kształcić nie tylko w liceum, ale teraz także w podstawówce.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące SMS ruszyło w ubiegłym roku. Pomysł od razu przypadł do gustu absolwentom gimnazjów – do placówki zapisali się uczniowie z całej Polski, by kształcić się pod kątem przyszłej kadry sportowej klubu MKS Zagłębie Lubin.

W nowym roku szkolnym 2018/2019 – kontynuując tradycje szkolenia sportowego w naszym mieście – MKS Zagłębie Lubin – rozszerza ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Dotychczasowe liceum zmienia się w Niepubliczny Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego. W jego skład wejdzie działające już Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego MKS Zagłębie Lubin oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego.

Tym samym placówka ogłasza nabór na nowy rok szkolny dzieci i młodzież uzdolnioną sportowo w dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna, lekkoatletyka, łyżwiarstwo szybkie w klasach 6 i 7 szkoły podstawowej oraz I i II liceum ogólnokształcącego .

SMS Zagłębie Lubin zapewnia: 16 godzin tygodniowo szkolenia sportowego pod okiem mistrzowskiej kadry trenerskiej, zajęcia edukacyjne prowadzone przez nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem w pracy ze sportowcami, udział w rozgrywkach sportowych, obozach i turniejach.

Szkoła mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Sybiraków 11 w Lubinie, a korzysta z bazy sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Szczegóły dotyczące SMS Zagłębie Lubin na stronie internetowej.

Osoby zainteresowane mogą się też kontaktować z trenerami:

PIŁKA NOŻNA – zasady i terminy naborów określone przez Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin (kontakt: Jacek Jurkiewicz tel. 609 502 344)

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT– zasady i terminy naborów określone przez MKS Zagłębie Lubin (kontakt: Elżbieta Szczepaniak tel. 501 718 617)

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW – zasady i terminy naborów określone przez MKS Zagłębie Lubin (kontakt: Sebastian Gałach tel. 509 861 935)

SPORTY INDYWIDUALNE– zasady i terminy określone przez właściwe kluby sportowe (lekkoatletyka kontakt: Mariusz Knull tel. 660 462 809, łyżwiarstwo szybkie kontakt: Piotr Wawnikiewicz 605 435 400).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..