Sześciu mężczyzn i kobieta – zbiorowy gwałt w Biedrzychowej (FOTO, WIDEO)

Polkowiccy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn w sprawie związanej z gwałtem na młodej kobiecie. Dramat rozegrał się w miniony weekend w jednym z mieszkań w Biedrzychowej, gmina Polkowice.

– Dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzut zgwałcenia, a pozostali nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP Polkowice. – Wobec całej szóstki zastosowane zostały środki zapobiegawcze.

Mężczyźni zostali zatrzymani kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu. W akcji brali udział policjanci z nieetatowej grupy realizacyjnej do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców.

– Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów – dodaje Przemysław Rybikowski.

Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut zgwałcenia. Wobec pozostałych podejrzanych o nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej, lubińska prokuratura zastosowała dozór, połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazem opuszczania kraju, włącznie z zatrzymaniem paszportów.

Dwóm mężczyznom podejrzanym o udział w zgwałceniu grozi do 15 lat więzienia. Za nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu można trafić za kratki nawet na trzy lata.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..