Szczepienia masowe już niebawem (WIDEO)

Hala sportowa przy ul. Lotniczej dotychczas kojarzyła się legniczanom niemal wyłącznie ze sportowymi emocjami. Od przyszłego tygodnia na parkiecie pojawiać się będą mieszkańcy, którzy chcą zaszczepić się przeciwko wirusowi Covid-19.

Kibice szczypiorniaka dobrze znają to miejsce. Już niebawem odwiedzą je jednak również osoby, które nie planowały udziału w widowiskach sportowych. Zmieni się natomiast cel wizyty. Miasto, we współpracy z legnickim szpitalem, przygotowało już bowiem Miejski Punkt Szczepień Masowych. Te mają ruszyć już w przyszłym tygodniu.

Dziś trudno stwierdzić, jak wielu pacjentów będzie mogło się tu zaszczepić każdego dnia. To zależy od przydzielonej miastu liczby szczepionek, ale i dostępności personelu medycznego. Władze Legnicy przekonują, że bez trudu uda się spełnić wytyczne.

W punkcie szczepień masowych nad porządkiem i bezpieczeństwem pacjentów czuwać będą strażnicy miejscy. Po zabiegu każdy z zaszczepionych będzie mógł przez chwilę odpocząć. Z myślą o skrajnych przypadkach stworzono również pomieszczenie, gdzie opieką będą mogli zostać objęci pacjenci, którzy doznali wstrząsu anafilaktycznego.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code