Święto zabytków w głogowskim muzeum (FOTO)

Wykład oraz podwójny wernisaż wypełnią obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie, w środę, 18 kwietnia.

Obchody rozpoczną się o godz. 12 wykładem otwartym. Katarzyna Bernaciak będzie mówić o ochronie zabytków przez konserwację. Z kolei o godz. 17 rozpocznie się wernisaż dwóch wyjątkowych wystaw.

– Pierwsza z nich nosi tytuł „Dawnych głogowian portret własny” – informuje Maciej Iżycki, rzecznik MAH. – Na wystawie tej znajdą się fotografie wykonane w zakładach fotograficznych, które funkcjonowały w Głogowie w drugiej połowie XIX wieku i na początku wieku XX.

Uzupełnieniem tej wystawy będzie druga pn. „Nie tylko portret. Sztuka figuralna ze zbiorów MAH”, na której zaprezentowane zostaną prace z ogromnej kolekcji sztuki współczesnej.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków ustanowiony został w 1983 roku przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). Na całym świecie jest on obchodzony 18 kwietnia.

Fot. MAH

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..