Święto palmiarni na jej 120-lecie

Planetarium, Teatr Cieni i jubileuszowy koncert – takie atrakcji z okazji 120-lecia legnickiej palmiarni przygotowuje miasto. Wielka urodzinowa impreza już dziś, od godz. 12.

– Legnicka palmiarnia w parku Miejskim już 120 lat czaruje i przyciąga kolejne pokolenia. Z okazji jej jubileuszu odbędzie się wielka impreza urodzinowa. Poznamy ciekawą historię tego obiektu, jego egzotycznych mieszkańców i tropikalną roślinność – zapowiada Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Na liście atrakcji jest m.in. planetarium, które z ogrodów palmiarni zabierze gości na wycieczkę przez układ słoneczny. Organizatorzy zapowiadają, że pozwoli to spojrzeć na najbliższe planety niemal tak, jakbyśmy obserwowali je z pokładu promu kosmicznego.

– Teatr Cieni zabierze najmłodszych w 120-letnią przeszłość, do czasów powstawania palmiarni. Odbędzie się koncert jubileuszowy z tortem urodzinowym, będą pamiątkowe zdjęcia oraz wpisy do księgi pamiątkowej, samodzielne wykonywanie gadżetów okolicznościowych i wiele innych niespodzianek – wylicza Rodak.

Chętni mogą odwiedzić palmiarnię dziś, 16 września. Pierwsze atrakcje już od godz. 12.

Dodaj komentarz

*

code