ŚWIAT/LUBIN. Jan Paweł II już świętym!

kanonizacja2AKilka minut temu papież Jan Paweł II i papież Jan XXIII zostali ogłoszeni świętymi. Kanonizacja odbywa się na placu św. Piotra w Watykanie. Liturgii przewodniczy papież Franciszek. Wraz z nim mszę kanonizacyjną koncelebruje siedem tysięcy duchownych, w tym kardynałowie, biskupi i księża.

 Wśród duchowieństwa jest także emerytowany papież Benedykt XVI. Na uroczystości przybyły dziesiątki tysięcy wiernych z całego świata.

Dziś w większości polskich miast odbywają się uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II. W Lubinie od godziny 15 na Dziedzińcu Wzgórza Zamkowego rozpocznie się modlitwa dziękczynna, po której zebrani będą mogli wspólnie zaśpiewać. Nie zabraknie „Barki”- ulubionej pieśni papieża Polaka oraz cytatów z jego encyklik. Jednocześnie przez całą uroczystość będzie można wpisywać swe prośby do świętego Jana Pawła II na specjalnie przygotowanym płótnie.

O 18.18, na pamiątkę godziny wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża z Rynku wyruszy Bieg Papieski. Przewidziano także wiele innych niespodzianek oraz atrakcji, jak np. „kawiarenkę wadowicką” oraz wystawę prac plastycznych uczniów lubińskich szkół.

Uroczystość zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Obchody kanonizacji zostaną upamiętnione tablicą przy Dębie Papieskim.

SZAT

 

Dodaj komentarz