Światła na ruchliwym skrzyżowaniu już działają

Zaledwie wczoraj pisaliśmy, że na sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu dróg nr 3 i 36 przy lubińskiej Castoramie trzeba będzie jeszcze poczekać, a dzisiaj skrzyżowanie właśnie zostało oddane do użytku.

Datę zakończenia tej rządowej inwestycji, prowadzonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przesuwano kilka razy. Początkowo skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną miało być gotowe w lipcu. Ostatnia data, którą w tym kontekście wskazywała dyrektorka dolnośląskiego oddziału Dyrekcji Lidia Markowska, to 12 października, czyli dokładnie tydzień temu w piątek.

Przebudowane skrzyżowanie co prawda było gotowe, ale światła nie zostały włączone. Kilka dni czekaliśmy na odpowiedź w tej sprawie z wrocławskiego oddziału GDDKiA, by ostatecznie dowiedzieć się, że „trwają prace komisji odbiorowej skrzyżowania w Lubinie. Po zakończeniu odbiorów, będzie znany termin oddania go do użytkowania. Jednak prawdopodobnie będzie to jeszcze ten miesiąc”.

Dzisiaj otrzymaliśmy znacznie lepszą dla kierowców wiadomość: – Od dzisiaj kierowcy mogą już korzystać z przebudowanego skrzyżowania w Lubinie u zbiegu dróg krajowych nr 3 i 36 – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

źródło: Lubin.pl, fot. materiały prasowe GDDKiA

Dodaj komentarz

*

code