Skrzyżowanie i światła przy Castoramie będą później niż zakładano

Przebudowa skrzyżowania dróg krajowych nr 3 i 36 przy Castoramie miała się zakończyć kilka dni temu. Jednak postawione tam światła nadal nie działają. Rzeczniczka prasowa dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odpowiedzialnej za realizację tej inwestycji, zapewnia, że najprawdopodobniej uda się je uruchomić jeszcze w tym miesiącu.  

Przypomnijmy, że początkowo przebudowa skrzyżowania dróg przy Castoramie miała się zakończyć w lipcu tego roku. W ramach tej rządowej inwestycji ma również powstać sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. Jednak główny inwestor, jakim jest GDDKiA, już kilkukrotnie przekładał terminy ukończenia prac.

Ostatnia data, którą w tym kontekście wskazywała dyrektorka dolnośląskiego oddziału Dyrekcji Lidia Markowska, to 12 października. Jak widać i tym razem termin nie został dotrzymany. Roboty wprawdzie dobiegają już końca, ale na oddanie inwestycji do użytku kierowcy muszą jeszcze poczekać.

– Trwają prace komisji odbiorowej skrzyżowania w Lubinie. Po zakończeniu odbiorów, będzie znany termin oddania go do użytkowania. Jednak prawdopodobnie będzie to jeszcze ten miesiąc – czytamy w odpowiedzi mailowej udzielonej nam przez Magdalenę Szumiatę, specjalistkę ds. komunikacji społecznej dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

Dodajmy też, że GDDKiA zamierza postawić też światła na pobliskim przejściu dla pieszych, w miejscu, gdzie w lutym tego roku autobus śmiertelnie potrącił 19-letniego mężczyznę. W przypadku tej inwestycji także powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dopiero w najbliższy wtorek, czyli 23 października, nastąpi otwarcie ofert przetargowych na wykonanie tego zadania.

Dodaj komentarz

*

code