Światła mają poprawić bezpieczeństwo (WIDEO)

Przy ulicy Hutniczej w Lubinie na przejściu dla pieszych ma powstać sygnalizacja świetlna. Stara się o to urząd miejski, po śmiertelnym wypadku, do którego doszło w tym miejscu w maju bieżącego roku. Pomimo ograniczeń prędkości, niektórzy kierowcy pozwalają sobie na brawurę. Sygnalizacja ma to ukrócić.

To przejście dla pieszych choć prawidłowo oznakowane zdaniem wielu mieszkańców Lubina jest niebezpieczne. Kilka lat wcześniej doszło w tym miejscu do śmiertelnych potrąceń. Kolejne miało miejsce w maju bieżącego roku.

Komenda Powiatowa Policji w Lubinie przeprowadziła lustrację drogi po wypadku śmiertelnym, do którego doszło w maju. Wynika z niej, że infrastruktura drogi, w tym również istniejące oznakowanie jest prawidłowa i nie przyczyniła się do zaistnienia tego wypadku. Winę ponosi kierowca, który przed wypadkiem poruszał się po drodze z prędkością 140 kilometrów na godzinę. Odcinek ulicy Hutniczej jest prosty i szeroki. Niestety często wykorzystują to kierowcy, którzy pozwalają sobie na szybką jazdę w tym miejscu.

Lubiński magistrat wystąpił więc z wnioskiem do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie postawienia sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Rzeczniczka prezydenta Lubina potwierdza, że jeśli środki zostaną przyznane, sygnalizacja w tym miejscu na pewno się pojawi.

Szczegóły w materiale wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=5qE9HjGXYQg

Dodaj komentarz

*

code