Świadkowie Jehowy wznawiają działalność publiczną

Wybierając się na spacer po Legnicy, Lubinie czy Głogowie łatwo dostrzec, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element krajobrazu sprzed pandemii - uśmiechnięci, życzliwi ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy w czerwcu wznowili działalność publiczną.
Świadkowie Jehowy podczas świadczenia publicznego w Legnicy przy moście nad Kaczawą/fot. JW.ORG

Takie wózki ponownie pojawiają się nie tylko w tych miastach, ale również w całym województwie, kraju i… na całym świecie. – To przyjemność porozmawiać z mieszkańcami na żywo – mówi Elżbieta Kupaj. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrót do naszej działalności głoszenia z pomocą wózka na literaturę biblijną jest dla mnie bardzo pokrzepiający. Dużo osób pozytywnie zareagowało na naszą obecność. Kilka osób było gotowych dłużej z nami porozmawiać. Ludzie potrzebują pozytywnych informacji.

Świadkowie Jehowy podczas świadczenia publicznego na Starówce w Głogowie/fot. JW.ORG

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku. Świadkowie Jehowy ponownie planują stanąć z wózkiem w ruchliwych miejscach miast Zagłębia Miedziowego. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa. – Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach – mówi Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.  – Jesteśmy świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy działalności od domu do domu – dodaje. Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek. Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, można odwiedzić ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1000 języków.
Czy wiesz, że…
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 wyznawców.
fot. JW.org

Dodaj komentarz