Opublikowany: śr, Cze 26th, 2019

Suche fontanny, czyli „Wersal” dopiero za rok (WIDEO)

Choć w dobie panujących upałów woda jest na wagę złota, w legnickim parku ochłody przy fontannach nie znajdziemy. Miasto tłumaczy, że to udogodnienie wróci dopiero za rok. A mieszkańcy pytają: dlaczego woda nie płynie właśnie teraz, gdy jest najbardziej potrzebna?

Żar leje się z nieba, legniczanie szukają więc ukojenia na terenie zielonego serca miasta. Park Miejski od dawna jest dla nich enklawą wypoczynku. W tym roku z jedną, sporą różnicą – fontanny, które zwykle dodawały ochłody, w czerwcu są suche jak wiór. Także w ogrodzie francuskim.

Jak tłumaczą urzędnicy, woda przestała płynąć nie z uwagi na oszczędności, a szeroko zakrojoną modernizację parkowych fontann. Na początku lipca ruszą poszukiwania wykonawcy zadania. Wody więc w tym sezonie nie będzie, bo aby ukończyć prace przed przyszłorocznymi upałami, należy zacząć jak najszybciej – przekonują przedstawiciele magistratu.

Wyczekującym efektów modernizacji parkowych fontann pozostaje cierpliwie czekać. Najlepiej w cieniu i z zapasem chłodnej wody w butelce. O dotkliwości upałów świadczy choćby fakt, że decyzją prezydenta nadkaczawskiego miasta, w trakcie gorących dni urzędnicy pracują krócej.

Więcej w materiale TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..