Strażnicy miejscy wezwani do roju pszczół

Niecodzienną interwencję podjęli ostatnio legniccy strażnicy miejscy, do których dotarło zgłoszenie o pszczelim roju przy ul. Działkowej. Akcja nie trwała długo, ale konieczna była pomoc straży pożarnej i pszczelarza.

Na miejsce wezwał halabardników mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. Działkowej w Legnicy, który zauważył, że rój znajduje się na pniu drzewa, tuż przy chodniku i drodze. Interwencję podjął patrol specjalistyczno-interwencyjny. Przy Działkowej szybko pojawili się strażacy oraz pszczelarz, który zabrał rój.

– To była pierwsza tego typu interwencja w tym roku – informuje st. insp. Jacek Śmigielski z legnickiej formacji. I wyjaśnia: – Zdecydowanie częściej strażnicy mają do czynienia z szerszeniami. Interwencji dotyczące pszczół to dla nas rzadkość.

Fot. SM Legnica

Akcja nie trwała długo, co cieszy wszystkie zaangażowane osoby. Szczególnie, że rój znajdował się blisko chodnika i jezdni. W dodatku pszczoły osiadły na małym drzewku, na wysokości ok. metra nad ziemią. Strażnicy zaznaczają, że każda taka interwencja to dobra okazja, by przypomnieć mieszkańcom o tym, że mogą liczyć na ich pomoc.

– Zwracamy się z prośbą, by w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek zdarzeń z udziałem zwierząt dzwonić do dyżurnego, na numer 986. Ten podejmie stosowną decyzję, w zależności od sytuacji – kończy st. insp. Śmigielski.

Dodaj komentarz

*

code