Opublikowany: wt, Sie 13th, 2019

Strażacy w roli drogowców?

Gaszą pożary, udzielają pomocy, dbają o bezpieczeństwo. Jaworskich strażaków można zastać w różnych rolach. Ostatnio widzieliśmy, jak wycinali drzewo rosnące przy drodze wojewódzkiej Jawor – Świerzawa. Ale czy to czasem nie są kompetencje drogowców?

– Jak najbardziej – usłyszeliśmy na miejscu odpowiedź od dowódcy akcji wycinki. Jednak w sytuacji zagrożenia, a taka miała miejsce w przypadku starej lipy w okolicach Myślinowa strażacy nie czekają na interwencję drogowców tylko sami biorą się do pracy. Po ostatnich wichurach, które przeszły nad Parkiem Krajobrazowym Chełmy wiele drzew zostało uszkodzonych.

Nadłamane gałęzie i spróchniałe konary zagrażały także pojazdom. Jak się okazało, drogowcy już dawno mieli w planach wycinkę lip rosnących między Chełmcem a Myślinowem. Ponad 10 lat temu na przeszkodzie stanęli ekolodzy. W drzewach zagnieździły się larwy unikatowych owadów i plany wycinki zakończyły się na kosmetycznym przycięciu konarów. Czas zrobił swoje, wyjątkowe w swoim rodzaju robaczki wyginęły, a lipy wycinane są przez straż w trybie zagrożenia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..