Staże sposobem na bezrobocie

logo_urzad_pracyBezrobotni z powiatu lubińskiego odbędą staże. Dokonano podziału, który pozytywnie zaopiniowała Powiatowa Rada Zatrudnienia. Ze staży skorzysta 122 bezrobotnych z powiatu lubińskiego. Przy wydaniu zgody preferowane były wnioski tych pracodawców, którzy deklarują zatrudnienie na minimum 3 miesiące po jego zakończeniu.

-Co roku roku chętnych na odbycie stażu jest bardzo wielu. W połowie stycznia, w ciągu 5 dni wpłynęło od pracodawców do Powiatowego Urzędu Pracy 167 wniosków – mówi Wioletta Jagielska, dyrektor PUP w Lubinie.

O przyznaniu stażu decydowała, m.in. trudna sytuacja osoby bezrobotnej na rynku pracy. Chodziło np. o osoby zarejestrowane w urzędzie powyżej 12 miesięcy lub absolwentów szkół wyższych, o ile proponowany staż był w kierunku ukończonych studiów.

Staże finansowane będą ze środków Funduszu Pracy oraz w ramach projektu „Chcę – Umiem –Działam” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym przypadku jednak bezrobotni musieli spełniać pewne wymagania. W ramach projektu unijnego kierowane na staż są osoby bezrobotne do 30 roku życia, powyżej 50 roku życia, niepełnosprawne oraz nauczyciele, którzy stracili zatrudnienie w placówkach oświaty.

Poza tym co roku na aktywizację swoich mieszkańców pieniądze Powiatowemu Urzędowi Pracy w Lubinie, w ramach podpisanej umowy przekazuje Gmina Rudna. 100 tys.zł, tyle na razie przekazała w ramach podpisanej z PUP-em umowy gmina.

SZAT/fot.PUP Lubin

 

 

Dodaj komentarz